
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 12 |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Interface | RS-422 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 3.3 mA |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 20 Mbps |
| Simplex/Duplex | Full Duplex |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 8 mA |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Number of Transmitters | 1 |
| Receiver Hysteresis | 25 mV |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 days ago) |
Stock: 4594
Distributors
pcbx
Unit Price$3.19577
Ext.Price$3.19577
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.19577 | $3.19577 |
| 10 | $2.43360 | $24.33600 |
| 25 | $2.30822 | $57.70550 |
| 50 | $2.18930 | $109.46500 |
| 100 | $2.07650 | $207.65000 |
| 300 | $1.96952 | $590.85600 |
| 500 | $1.86805 | $934.02500 |
| 1000 | $1.77176 | $1771.76000 |
